Kalkulačka s převodníkem měn Cason EL-200 (EL.5)

Kód: 63/4062
150 Kč –74 %
Kalkulačka s převodníkem měn Cason EL-200 (EL.5)
150 Kč –74 % 39 Kč
Skladem (2 ks)
Možnosti doručení

Jednoduchá kalkulačka s převodem měn.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zabýváme se odkupem nadbytečných skladových zásob. Zde vyprodáváme přebytky. Zboží je nové, nepoužité (pokud není v popisu uvedeno jinak) a pochází ze zrušené prodejny.


 

Jednoduchá kalkulačka s převodem měn.

10místný, 1 řádkový displej

Velikost: 100 x 65 x 10 mm


Nová, nepoužitá - baterie mohou být vybité.

 

 

Kalkulačka (dříve též počítačka) je typicky přenosné elektronické zařízení pro provádění výpočtů od jednoduchých aritmetických až po velmi složité matematické operace. Název kalkulačka pochází ze starověkého Řecka a Říma, kde se pro výpočty používala dřevěná nebo hliněná destička (abakus), do které se vkládaly kamínky („calculli“).

Jednoduché kalkulačky
Jednoduché kalkulačky poskytují pouze základní aritmetické operace (plus, minus, krát, děleno) a nepodporují prioritu operátorů (přednost násobení a dělení před sčítáním a odčítáním). Mohou navíc poskytovat tlačítko pro počítání s procenty nebo pro výpočet druhé odmocniny.

Tlačítkové kalkulačky (imperativní)
Tlačítkové (imperativní) kalkulačky podporují prioritu početních operací. Výpočet provádí kalkulačka po stisknutí tlačítka příslušné operace, takže při zadání funkce uživatel vloží parametr funkce a teprve pak zvolí příslušnou funkci, například: sin ⁡ 30 {\displaystyle \sin 30} {\displaystyle \sin 30} je potřeba do kalkulačky vložit jako sled tlačítek [3] [0] [sin]

Vzorcové (deklarativní)
Vzorcové (deklarativní) kalkulačky umožňují zapisovat výrazy a funkce přirozeným způsobem, tedy tak jak jsou zapisována na papír. Kromě toho, že podporují prioritu početních operací, umožňují uživateli soustředit se na výpočet a nemuset přemýšlet nad způsobem a postupem zadání výpočtu.

Grafové (grafické)
Grafové (grafické) kalkulačky umožňují vykreslování grafů, výpočet soustav rovnic a někdy i řešení obecných výrazů. Takové kalkulačky nebývají povoleny ve školách při skládání zkoušek (česká maturita, obdobně i v Británii).

Programovatelné
Programovatelné kalkulačky umožňují uživateli naprogramovat výpočty, které kalkulačka před tím neuměla nebo skládat větší množství operací do posloupnosti, kterou je možné snadno zopakovat vyvoláním programu.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: