Brontosauři: Zahrádky , CD

Kód: 4096
189 Kč –79 %
brontosauri zahradky
189 Kč –79 % 39 Kč
Skladem (1 ks)
Možnosti doručení

Pokud nějaké album přidalo do zpěvníku českých trampských a folkových evergreenů hned několik silných kousků najednou, byl to nesporně počin skupiny Brontosauři Na kameni kámen.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pokud nějaké album přidalo do zpěvníku českých trampských a folkových evergreenů hned několik silných kousků najednou, byl to nesporně počin skupiny Brontosauři Na kameni kámen. Poprvé vyšel ještě na černé vinylové desce u společnosti Panton v roce 1985. Hlídej lásku, skálo má, Růže z papíru, Tulácký ráno, Valčíček, Na kameni kámen, Signály - to všechno byly skladby, které se během několika týdnů usídlily u táborových ohňů a nelze si je bez nich představit dodnes. V podstatě celá deska je autorskou záležitostí Jana a Františka Nedvědových. Přestože Brontosauři působili na hudební scéně už od roku 1972, Na kameni kámen bylo jejich první řadové album. Kapela zanikla v roce 1994 po vydání kolekce Zahrádky
Album Ptáčata skupiny Brontosauři vyšlo poprvé na vinylové desce u vydavatelství Panton v roce 1987. O čtyři roky později je stejná společnost nabídla fanoušků v podobě CD, další reedice přišly v následujících letech. Kolekce Ptáčata přinesla řadu písniček, které později v České republice přímo zlidověly. Nesly se ve folkově-countryovém duchu, v textech nabízely obyčejné každodenní příběhy, s nimiž se posluchači snadno ztotožnili, a také příjemný přednes bratrů Jana a Františka Nedvědových, symbolů Brontosaurů. Kapela existovala v letech 1972 až 1994 a během nich nazpívala řadu strhujících folkových písniček.

Seznam skladeb:
01. Pletenka
02. Šafrán
03. Vločky
04. Máta
05. Zahrádky
06. Josef
07. Triko
08. Lipka
09. Kousek
10. Rybka
11. Komár
12. Hrad
13. Rok '94
14. Kuličky
15. Kahánek
16. Tužka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: