Steve Lichtag: Hledání křišťálového světa I., DVD

Kód: 4099
189 Kč –79 %
steve lichtag hledani kristaloveho sveta 1
189 Kč –79 % 39 Kč
Skladem (2 ks)
Možnosti doručení

Cesta za neuvěřitelnou murénou a krutými lovci z Bahamských ostrovů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fantastický podmořský svět ještě dodnes ukrývá svá tajemství. Neprobádané tajemné kouty jsou pro nás suchozemské tvory stále ještě nerozluštěnou záhadou. Díky lidským vynálezům jsme schopni do tohoto světa vstupovat a odhalovat jeho dosud nepoznané tváře. Každý z nás v sobě nosí kousek dobrodruha. Jsou profesionálové, kteří mořským hlubinám zasvětili celý život, ale i tací, kteří za lásku k oceánům zaplatili cenou nejvyšší. Nejvíce je však těch, kterým stačí tento prapodivný svět pozorovat z přirozeným lidským respektem a úctou z bezpečí svého domova. Těm všem, kteří mají chuť na chvíli utéct od starostí všedních dnů a ochutnat kouzlo strhujícího světa oceánů, je určena pozvánka, na kterou se právě díváte.

Cesta za neuvěřitelnou murénou a krutými lovci z Bahamských ostrovů.
Chvíle okouzlení, ale i napětí zažijeme v tajemných mořských hlubinách. Pronikneme do vraku lodi a setkáme se zde s obávaným dravcem - zelenou murénou. Ta nás i potápěče šokuje svým neuvěřitelným chováním. Naši podmořskou kamarádku opouštíme a plujeme k Bahamským ostrovům za lovci langust. Zúčastníme se jejich lovu a pátráme v otevřeném oceánu po stopách rybářů lovících pomocí rybích pastí. V jejich lovištích najdeme hejna hladových žraloků. I s těmi se však brzy spřátelíme. Konečně nacházíme smrtonosné pasti, po kterých jsme pátrali.
Seznam epizod:
1. Ošklivá kráska muréna
2. Cesta do langustího ráje
3. Soumrak rybích pastí
1. Ošklivá kráska muréna Rodina murén není velká, ale pověsti ji řadí na přední místa báchorek a příběhů, ať už pravdivých či smyšlených. Mluví se o ní jako o neohroženém vládci korálových útesů. Ani ryba, ani had, dorůstá délky 2,5 m, svou stále otevřenou tlamu, plnou zubů, děsí potápěče, kteří o ní již tolik slyšeli
Štáb Steva L. Lichtaga navštívil murény v oblasti východního pobřeží Floridy, Bahamských ostrovů a jižní části Tortugas.
2. Cesta do langustího ráje
Bahamské souostroví, ráj rybářů a potápěčů, patří mezi nejkouzelnější místa světa. V našem filmu nás cesta povede k ostrovům, jež jsou na rybolovu ekonomicky závislé. To nejvzácnější, co okolní vody nabízejí, jsou langusty. Cesta do langustího ráje vypráví o domorodých lovcích z Bimini, o tom, co jsou ochotno pro ulovení langust podstoupit, co se s jejich úlovky stane a kde končí.....
3. Soumrak rybích pastí
K jednomu z nejkontroverznějších a nejdiskutovanějších témat komerčních rybářů patří pasti na ryby. Jsou kladeny v obrovském množství, v těsné blízkosti korálových útesů, které obývají tropické ryby, s nimiž korály žijí po staletí v nepostradatelné symbióze. Přesto tyto chráněné tropické ryby, uvězněné v klecích s rybami, pro které byly určeny, bez pohybu a potravy pomalu umírají.
Dnes je již mnoho oblastí, kde jsou rybí pasti zakázány. Cesta týmu Steva L. Lichtaga povede tam, kde lidé tuto nutnost ještě nepochopily.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: