Obvaz na ruku s krví - Halloween (HR.R1)

Kód: 63/227
39 Kč –51 %
Obvaz na ruku s krví - Halloween (HR.R1)
39 Kč –51 % 19 Kč
Skladem (50 ks)
Možnosti doručení

Žertovný obvaz s imitací krve je perfektním doplňkem na karneval či Halloween párty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Žertovný obvaz s imitací krve je perfektním doplňkem na karneval či Halloween párty

Vhodné pro děti od 3 let i dospělé

 

Co je Halloween?
Halloween je svátek, který se slaví 31.října. Tento svátek patří k nejstarším svátkům na světě. Vychází z keltské tradice. Keltové jím oslavovali konec léta a příchod nového roku.
Dnes se děti oblékají do strašidelných kostýmů a chodí dům od domu na koledu. Tento svátek se slaví hlavně v anglicky hovořících zemích.
Mezi tradiční symboly Halloweenu patří vyřezané dýně se svíčkou uvnitř, strašidelné kostýmy, černá a oranžová barva.
V Čechách se spíše slaví „Dušičky“.

Proč se Halloween slaví?
Keltové, kteří žili na území dnešního Irska, Velké Británie a severní Francie slavili 1.listopadu nový rok. Tento den znamenal konec léta, sklizně a také začátek tmavé, studené zimy. Zima pro ně představovala období spojené se smrtí. Keltové věřili, že hranice mezi světem života a smrti se smazává právě v noci před jejich novým rokem. V tuto noc slavili svátek „Samhain“.
Keltové věřili, že duše zemřelých se vrátily na zem. Doufali, že přítomnost duchů z jiného světa usnadní druidům (keltští duchovní) předpovídat budoucnost. Pro lidi zcela závislé na nejistém světě přírody byly tyto předpovědi důležitým zdrojem útěchy během dlouhé, tmavé zimy.
Druidové postavili obrovské posvátné ohniště, kde se lidé shromáždili, aby spálili úrodu a zvířata – vše k uctění keltských božstev.
Během oslavy byli Keltové oblečeni v kostýmech, skládajících se ze zvířecích hlav a kůže.

Mezi tradiční halloweenské hry například patří:
Bobbing for Apples - nejznámější a nejoblíbenější Halloweenská hra. Jablka se nechají plavat ve velké kádi s vodou. Cílem této hry je uchopit jedno z jablek a vyndat ho ven pouze za pomoci úst. Ruce musí být drženy za zády hráče.
Apple Pass - může být hrána s jablky i s pomeranči. Hráči se seřadí do dvou řad, v každé řadě jich musí být stejný počet. Úkolem hráče je přemístit jablko/pomeranč osobě za sebou, a to pomocí brady. Jestliže někomu jablko upadne, musí tým začít od začátku (od prvního).
Apple Paring – loupe se jablko a vyhrává ten, kdo bude mít nejdelší a nejužší slupku

 

 

 

 

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: