Petr Mazal - "S kolem KOLEM Světa" + vlastnoruční podpis

Kód: 106
359 Kč 359 Kč / 1 ks
Momentálně nedostupné (100 ks)

Během 150 dní, jež jsem strávil v sedle (občas i mimo něj) svého kola projel na 4 kontinentech 20 zemí s průměrnou rychlostí cca 175 km/den a to vše ve vzdálenosti 27 000 km.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Petr Mazal - "S kolem KOLEM Světa"

27.000 km / 150 dní / 20 zemí / 4 kontinenty

192 stran, pevná vazba, ISBN: 978-80-88068-21-1


Kontakt pro objednání: mazalpetr@seznam.cz, Facebook profil: Petr Mazal


A o čem kniha "S kolem KOLEM Světa" je?

Celý život si poměrně často říkám – to nejde, to nemůžeš dát, utopie, na to nemáš, …

Během posledního roku se ale něco změnilo a co se nestalo... JDE TO, DÁŠ TO, MÁM NA TO.

Chtěl bych a nebo CHCI? Zkusím to a nebo JDU DO TOHO? Možná to vyjde a nebo PROSTĚ TO DÁM? Mezi prvním a druhým je veliký rozdíl.

Během 150 dní, jež jsem strávil v sedle (občas i mimo něj) svého kola projel na 4 kontinentech 20 zemí s průměrnou rychlostí cca 175 km/den a to vše ve vzdálenosti 27 000 km.

Asie – Rusko, Mongolsko, Čína, Kyrgyzstán, Tádžikistán, Arménie, Gruzie

Evropa – Turecko, Bulharsko, Srbsko, Maďarsko, Slovensko, Česká Republika

Afrika – Keňa, Tanzánie, Zambie

Jižní Amerika – Argentina, Chile, Peru, Ekvádor, Kolumbie

Třikrát jsem se bál, že umřu,...poznal jsem jaké to je se srazit s motorkou, osobákem, ale i kamiónem,... několikrát jsem překonal své pomyslné fyzické i psychické hranice,... přejel jsem za tři dny poušť Gobi ze severu na jih,... projel jsem Pamir Highway – jednu z nejvýše položených silnic v Asii,... v Patagonii jsem zažil takový vítr, že jsem měl co dělat abych se udržel na silnici,... viděl jsem Masaje jak opékají podél silnic opice,... jeden den jsem na svém plně naloženém kole ujel 350 km,... celou Jižní Ameriku jsem z jihu na sever (12000km)přejel v možná nejkratším čase v historii – za 69 dní,... poznal jsem a viděl co lidem stačí k životu,... zažil jsem spousty nádherných, nezapomenutelných chvil, při kterých mi projížděl mráz po zádech,... uvědomil jsem si, že ŽÍT není samozřejmost, ale dar, o který se musí denně pečovat,...

Tak o tom všem ta kniha je, o zážitcích, o pocitech, o lidech, o krásných místech...

Čím byla má cesta tak zajímavá? V čem byla ojedinělá? Proč vůbec o ní psát knihu?

Lidí, jež cestují po zemích celé Země na kole jsou spousty. Snaží se poznat různé země, lidé v nich žijící, památky, přírodní scenérie, potkat nové kamarády. Já jsem se na tuto cestu vydal z trochu jiným cílem. Původně byl především sportovního rázu. Chtěl jsem urazit vzdálenost 30000 km po 4 kontinentech za 300 dní. Postupem času se ale mým hlavním cílem stalo něco úplně jiného a dalo by se říci i velmi prostého. Přežít. Není jednoduché si během tak “krátké doby” sáhnout několikrát téměř na dno fyzických i psychických sil a pokaždé znovu vstát a bojovat dál. Mohl jsem to několikrát zabalit a neměl bych si, vzhledem k těm chvílím, žádný důvod nic vyčítat. Já však někde hluboko v sobě našel pokaždé motivaci a sílu k tomu abych pokračoval dál a dosáhl svého cíle, jímž bylo splnit si svůj sen. A i když mě to stálo skoro život, tak mohu směle říci, že celá cesta pro mě byla impulsem k zamyšlení se nad smyslem života, ale především k jeho nalezení.

O zážitcích, pocitech, místech, lidech, o radostech ale i starostech jsem se rozhodl vydat knihu. Je v ní čemu se zasmát, nad čím se zamyslet ale i na co se podívat. Prostě a jednoduše to bude kniha o jednom bláznovi, který se pro něco rozhodl a udělal všechno pro to, aby to také dokončil. Jestli se mi to povedlo či ne, už nechám na posouzení Vám, čtenářům.


Článek pro Český rozhlas (včetně bonus video):  Naleznete ZDE

Rozhovor pro Radiožurnál:

 

 

 

Video rozhovor s Lucií Výbornou - nejen o srážce s kamionem:

Rozhovor pro Český rozhlas Hradec Králové:

 

 

 

 

 

V úvodu přikládám na ukázku jednu kapitolu (není to ale ještě konečná verze)... a pár fotografií z cesty jako ochutnávku...

No a abychom se lépe poznali, tak ještě něco málo mimo, třeba o šerpovi na Sněžce - ČLÁNEK

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: