NFC Ntag universal 13,56MHz

Kód: 6855
80 Kč –64 %
NFC tag (12)
80 Kč –64 % 29 Kč
Skladem (1 ks)

NFC je modulární technologie radiové bezdrátové komunikace mezi elektronickými zařízeními na velmi krátkou vzdálenost (do 4 cm) s přiblížením přístrojů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Snadné použití

Tag je prázdný, můžete si stáhnout nějaký free software, například NFC Task Launcher


Near field communication (NFC) je modulární technologie radiové bezdrátové komunikace mezi elektronickými zařízeními na velmi krátkou vzdálenost (do 4 cm) s přiblížením přístrojů. Tuto architekturu definuje sada standardů ISO. Současné a předpokládané využití této technologie je především ve výměně klíčových dat při bezkontaktních finančních transakcích a ve zjednodušené konfiguraci spojení radiových zařízení, jako např. Wi-Fi. S využitím této technologie se počítá ve vzájemné komunikaci jak dvou aktivních přístrojů (např. příslušně vybavených mobilních telefonů), tak aktivních zařízení s pasivními zařízeními (s tzv. tagem, pasivním nenapájeným NFC zařízením) jako čtečka s bezkontaktní platební kartou.

Pro zajištění toho, aby byl NFC tag zapsaný jedním telefonem plně kompatibilní s jinými zařízeními, musí kódování splňovat řadu podmínek, které stanovili světoví tvůrci NFC technologie – organizace NFC Forum. Pro kódování obsahu do NFC tagů a výměnu dat pomocí NFC komunikace byl stanoven organizací NFC-Forum standard nazvaný NDEF – NFC Data Exchange Format.

                     
  Oblíbené NFC tagy Další NFC tagy
  Ultralight NTAG203 NTAG210 NTAG213 NTAG215 NTAG216 Ultralight C Mifare 1k Desfire 4k Topaz 512
Velikost paměti (1) 64 168 80 180 540 924 192 1024 4096 512
(v Bytech)
Uživatelská paměť (2) 48 144 48 144 504 888 148 716 4094 454
(v Bytech)
Délka URL (3) 41 132 41 132 492 854 132 710 2000 449
(počet znaků)
Nejlepší využití Cenově výhodný tag, vhodný pro krátké URL adresy. Umístění hlavně v náramcích, klíčenkách nebo reklamních předmětech. Oblíbený, všeobecně zaměřený tag s dobrou délkou URL a výhodnou cenou vzhledem k vlastnostem. Levný, všeobecně zaměřený tag s krátkou URL adresou. Tag nové generace, který nejspíš v budoucnu nahradí nyní velmi rozšířený NTAG203. Výborná funkční vzdálenost v přenášení dat. Zlatá střední cesta, dobrý objem paměti, ale limitovaná dostupnost. Velká paměť, dobrá fukční vzdálenost i ostatní vlastnosti. Vyšší cena dělají tento tag vhodný především pro sofistikované systémy. Vhodný pro aplikace vyžadující šifrování. Slabá funkční vzdálenost skenování. Vhodný pouze pro starší aplikace, nedoporučuje se pro všeobecné použití. Není kompatibilní se všemi NFC telefony. Vhodný pro speciální aplikace, které vyžadují velmi silné šifrování. Univerzálně kompatibilní tag, dostupný pouze v malém množství produktů. Užitečný pro vizitky a malé úložiště dat.
Univerzální kompatibilita (4) Ano Ano Ano Ano Ano Ano Ano Ne Ano Ano
NFC Forum komptatibilta (5) Ano Ano Ano Ano Ano Ano Ano Ne Ano Ano
Počítadlo skenů Ne Ne Ne Ano Ano Ano        
32 bitové heslo Ne Ne Ano Ano Ano Ano        
Výrobní číslo (6) 7 bytů 7 bytů 7 bytů 7 bytů 7 bytů 7 bytů 7 bytů 4 nebo 7 bytů 7 bytů 4 byty
Šifrování (7) Ne Ne Ne Ne Ne Ne Ano Ano Ano Ne
Funkční vzdálenost (8) Dobrá Dobrá Dobrá Velmi dobrá Dobrá Dobrá Slabá Střední Střední Dobrá

1 – Velikost paměti: Jde o celkový objem paměti čipu. Část z tohoto objemu je tzv. OTP (One time programmable), část paměti je určená k uzamykání. Největší podíl je určen k zapisování a čtení dat.
2 – Uživatelská paměť: Tahle informace je velice důležitá informace pro uživatele. Jedná se o volnou paměť, kterou můžete využívat k ukládání dat na tag.
3 – Délka URL: Obecně řečeno, jedná se o maximální možnou délku URL adresy, kterou je možné v tagu mít uloženou, s výjimkou částí obsahujících http://nebo http://www.
4 – Univerzální kompatibilita: Tato funkce znamená, že tag lze úspěšně použít se všemi mobilními telefony podporujícími NFC.
5 - NFC Forum kompatibilita: Znamená, že tag je kompatibilní es specifikacemi NFC Forum.
6 – Výrobní číslo: Každý tag obsahuje unikátní výrobní číslo pro identifikační účely (UID). Většina aplikací si žádá přístup k informaci obsahující toto číslo.
7 - Šifrování : Bezpečnostní prvek, který může pomoci chránit tag proti neoprávněnému přístupu a kopírování dat. Jedná se o velice pokročilou vlastnost, která vyžaduje odborné znalosti a velmi zřídka bývá využívána běžnými uživateli.
8 – Funkční vzdálenost: Je vzdálenost, na kterou funguje přenos dat z jednoho zařízení do druhého.

Níže uvedená tabulka uvádí obecný přehled jednotlivých typů tagů.

  Typ 1 Typ 2 Typ 3 Typ 4
Založeno na standardu ISO/IEC 14443 Typ A ISO/IEC 14443 Typ A FeliCa ISO/IEC 14443 Typ A, typ B
Název čipu Topaz MIFARE FeliCa DESFire, SmartMX-JCOP
Velikost paměti do 1 kB do 2 kB do 1 MB do 64 kB
Přenosová rychlost 106 kbit/s 106 kbit/s 212 kbit/s 424 kbit/s
Zabezpečení 16 nebo 32bitový digitální podpis nezabezpečeno 16 nebo 32bitový digitální podpis volitelně
Cena nízká nízká vysoká průměrná až vysoká
Poskytované výrobci Innovision Research and Technology Philips/NXP Sony různí výrobci
Případy užití Jednoúčelové tagy Jednoúčelové tagy Flexibilní tagy s širokými možnostmi užití Flexibilní tagy s širokými možnostmi užití

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: